Overwatch

Platform:
Tür: ,
Yayın Tarihi: 26-05-2016
Overwatch’a Dahil Olacak Yeni Karakter Şekillenmeye Başladı
PUANLAMA
8.7
N/A
Puan Ver

Overwatch - Puanlama

Oy verebilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir.
Giriş yapmak için

Overwatch’a Dahil Olacak Yeni Karakter Şekillenmeye Başladı

Overwatch’a Dahil Olacak Yeni Karakter Şekillenmeye Başladı

Geçtiğimiz haftanın perşembe gününden beri Overwatch’a eklenecek yeni karakter hakkında paylaşılan küçük ipuçları için teoriler havada uçuştu. Olanları madde madde özet geçelim:

  1. Yenilik Ayları: Yeni karakterimizin Mart ayının ilk haftalarında kendini göstereceğinden eminiz. Nasıl mı? Şöyle ki;

Temmuz 2016 – Ana
Kasım 2016 – Sombra
Mart 2017 – Orisa
Temmuz 2017 – Doomfist
Kasım 2017 – Moira
Mart 2018 – Yeni Karakter?

Anlaşılan Blizzard, takvimlerini işaretlemeyi seviyor ki; Mart, Temmuz, Kasım aylarından yeni karakterler göreceğimizi kendini tekrarlayan zamanlamalarla belli ediyor. Yani evet, Overwatch’da her yıl 3 karakterle tanışacağız.

2. White Dome: Teoriler “White Dome Operasyonu ZX24AL” adı altında atılan tweet ile başladı.

Atılan tweet’de adı geçen ajanlar; Ana,Reinhardt,Torbjörn ve Uzman Asker Emre Sarıoğlu. Saydığımız ilk üç karakteri tanıyoruz fakat Emre kimdi? Bir çok insan 27.karakterin Emre olacağına kesin gözle baktı fakat Türk kahraman heyecanı çok uzun sürmedi. Blizzard ters köşe ile sahneyi Torbjörn’un kızı Brigitte’e bıraktı ve odak noktasını değiştirdi. Operasyonun ayrıntılarında Türkiye/İstanbul ve Emre Sarıoğlu isimlerinin geçmesi, belki de İstanbul haritasına yeşil ışık yakıyor.

3. Ters Köşe Sürpriz “Brigitte”: Emre Sarıoğlu’nun 27. karakter olabileceği beklentisiyle teori ve Overwatch’ın sosyal medya sayfalarını kovalarken, Torbjörn’un eşine yazdığı bir mektup yayınlandı. Mektupta Torbjörn, operasyonda (White Dome olsa gerek) bir kolunu kaybettiğini  ve hayatının Reinhart’ın kurtardığını, aynı zamanda kızının ismini (Brigitte) Reinhardt’ın vereceğini de eşine bildiriyor. Brigitte’i daha önce yayınlanan “Honor and Glory” adlı kısa filmden görmüştük.

4. Slaga V3.0: Mektup tweetinden sonra yeni karakterin Brigitte olacağı teorisi ortaya atıldı. Biz mektubu sadece hikaye anlatımını destekleyen bir ayrıntı olarak düşünürken, pazartesi akşamı yayınlanan bir silah taslağı, 27. karakterin Emre olacağı ihtimalini sıfıra çekerek teori sahnesini Brigitte’a bıraktı.

5. Sızıntı!: Son yayınlanan ipucu tweetinden önce japon Overwatch sayfasından (@jpPlayOverwatch)  “Bütün sırrı bozdun ya!” kıvamında attılan yanlış tweet ile 27. karakterin Brigitte olacağını onaylayarak, yeni ipucunun saatine kadar sızdırdı.

 

SONUÇ: Yayınlanan ipuçları ve teoriler, Brigitte’ın 27. karakter olacağı yönünde. Uprising güncellemesiyle İstanbul/Ayasofya haritasını görebilme ihtimalimiz hala var.

 

Paylaş:

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Etiketler:


Tarih:27 Şubat 2018 Yazar:Ömer Arslanpınar

Yorum yaz

Yorum yazabilmek için yapmanız gerekmektedir.

Üye Ol

Üyeliğiniz başarıyla gerçekleşti.

Lütfen adresini kontrol ederek üyeliğinizi onaylayınız.
Ad
Soyad
E-posta
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifre tekrar
PST’den haber almak ister misiniz?

Giriş Yap

Kullanıcı Adı veya E-mail :
Şifre :

Şifremi Unuttum

Kullanıcı Adı veya E-mail :