sds
Haberler Inceleme n Inceleme Oyun Hile ve Ipulari Tam zm Blu-Ray Donanim Rehber Iletisim Forum
Özel Arama
Remember me    Sifremi Unuttum
HABERLER, REHBER


 Darksiders Boss Rehberi
 Yazar: tool | Kategori: HABERLER, REHBER | Tarih: 11 Ocak 2010, 12:50

Vigil’in geliştirdiği Darksiders aksiyon ile bulmacanın başarılı bir şekilde uygulanmasıyla oldukça eğlendirdi bizleri. Oyunda karşımıza çıkacak olan ve ciddi anlamda zorluk çıkartan boss’lar ise başınızın belası olacak.

 

Her biri farklı bir yöntemle yok edilen bu boss’ların nasıl geçileceğini ise kısaca anlatalım istedik sizlere. Böylece takılıp kalmadan maceranıza devam edebilir ve War’un amacına ulaşmasına yardımcı olabilirsiniz.

PHANTOM GENERAL – Oyundaki en kolay boss olan Phantom General için izlemeniz gereken yol gayet basit. Earth Caller isimli gücünüzü boss’un yakınındayken kullanın. Böylece Phantom General zayıflayacak ve yere çökecek. Bu sırada soluk almadan saldırın ve boss ölene kadar aynı taktiğe devam edin. Earth Caller gücünü atadığınız tuşa L1 ile basarak kullanıyorsunuz.

THE JAILER - Boyutlarıyla gözünüzü korkutacak bir boss The Jailer. Vücudundaki kafeslerden size saldıracak ufak düşmanlar fırlatan bu boss’a asla yaklaşmamalısınız. Size fırlattığı yaratıkları ortadan kaldırdıktan sonra bumerangınızı kullanarak üzerindeki sarı noktaları vurun. Böylece The Jailer zayıf düşecek ve saldırılarınıza açık hale gelecek. Bu esnada çılgınlar gibi saldırmanızda bir sorun yok ancak dikkatli olmanızda fayda var. Gücünü topladığı anda ayağa kalkan The Jailer’ın hala çok yakınında iseniz enerji barınızın büyük bir bölümünü götürecek şekilde saldıracaktır. O yüzden daha taktiksel bir saldırı yöntemi izleyin.

TIAMAT - Kanatlı ve devasa boyutlara sahip Tiamat işlerin biraz daha zorlaştığının kanıtı. Karın bölgesindeki yumuşak bölge tek zayıf noktası ve yapmanız gereken şey şu; zayıf bölgeye patlayıcı toplardan atmak ve bumerangınızı kullanıp önce alevleri, sonra da alevle patlayacak olan bombayı hedeflemek. Böylece Tiamat yere serilecek ve saldırılarınıza karşı savunmasız kalacak. İki kez bu işlemi tekrarladıktan sonra artık uçacak hali kalmayan Tiamat size yerde saldırmaya devam edecek. Burada da bumerangınız en büyük yardımcınız olacak. Zayıflayana kadar bumerang atmaya devam edin ve Tiamat yere serildiğinde son darbeyi vurun.

THE GRIEVER - İlk gerçek boss diyebiliriz The Griever için. Yengeci andıran yapısıyla size çok zor anlar yaşatacak. Buzları kıran eldiveninizi en başta seçin ve yaratığa doğru yer alan tüm buzları kırın. Bunu çok seri bir şekilde yapmalısınız çünkü The Griever çıkarttığı ışın ile buz kütlelerini kayaya çeviriyor ve kırmanızı engelliyor. Buzları kırdıktan sonra bölümün gerisinde yer alan tren vagonunu boss’a doğru sürükleyin ve bacaklarına hızlı bir şekilde çarpın. Böylece kısa süreliğine savunmasız kalacak The Griever. Aynı işlemi üç kez tekrarlamanız gerekiyor. Elbette bu denemeler esnasında boss’umuz sevgi dolu gözlerle size bakmıyor, üzerinize yarasa benzeri yaratıklar salıyor, lazer püskürtüyor ve tepenizdeki kayaları parçalayıp aşağı düşürüyor.

STYGIAN - Basit ama eğlenceli bir boss savaşı. Kumda ilerleyen ve Tremors filmindeki yaratıkları andıran Stygian, hızlı bir şekilde sizi takip edecek. Sizin yapmanız gereken ise Ruin isimli atınıza binip yaratıktan kaçmak ve her ağzını açtığında ateş etmek. Bir süre sonra zayıflayan yaratık kumdan fırlayıp yere serilecek. Kılıcınız ile ağzına yapacağınız seri saldırılar sonrasında tekrar kendine gelen Stygian 2 tane küçük yavrusunu üzerinize salacak. Gene yapmanız gereken Ruin ile kaçarak ateş etmek.

ICE SPIDER - Bu dev örümcek aslında tam anlamıyla boss sayılmaz, çünkü oldukça basit bir şekilde geçebiliyorsunuz. Ice Spider ciddi şekilde aç bir böcek. Tavanda ise yenmek üzere örümcek ağıyla sarılmış kozalar var. Boss aç bir şekilde ağzını açtığı sırada kancanız ile kozalardan birini çekin ve örümceğin ağzına atın. Sunduğunuz yemeği afiyetle yiyen böcek tam arkasında (kısaca poposunda) yer alan zayıf noktasını tamamen savunmasız bırakıyor. Ice Spider’ın nadiren gösterdiği çirkin yüzünü basit bir şekilde savuşturacaksınız zaten. Bunun dışında yapmanız gereken tek şey bu çirkin örümceği besleyip poposuna şaplağı vurmak.

SILTHIA - İşte asıl örümceğimiz karşımızda. Silthia inanılmaz boyutlara sahip bir örümcek ve tek amacı sizi yemek. Bu boss ile dövüşürken fazlasıyla seri olmak zorundasınız. Silthia kendisine yaklaşmanıza asla izin vermiyor ve teleport özelliği ile sürekli başka noktalarda belirebiliyor. İlk adım olarak yapmanız gereken şey kancanızı Silthia’ya atıp kendinizi ona doğru çekmek. Bunu yaptığınız zaman seri bir şekilde saldırmaya çalışın ve örümceğin enerjisini götürün. Bir sonraki adımda inanılmaz bir hızla teleport olarak size ani saldırılar gerçekleştirmeye çalışacak Silthia. Burada yapmanız gereken ise Dash özelliğinizle sürekli ileri doğru fırlamak ve ani ataklardan kaçmak. Doğru zamanlamayı yaparsanız Silthia’nın arkasına geçebilir ve darbeleri vurabilirsiniz. Bunu da başardıktan sonra Silthia tavana yapışacak ve kısa süre içinde patlayan bombalar sarkıtmaya başlayacak. Bombalar patlamadan kanca ile kendinizi yukarı çekmeli, oradan da gene kanca ile Silthia’ya ulaşmalısınız. Son darbeyi ise burada vuracaksınız.

STRAGA - Ufak bir bulmaca içeriyor Straga. İki nokta arasında teleport olma özelliğinizi oldukça zor olan mekan bulmacaları dışında ilk bu boss üzerinde kullanacaksınız. Elinde devasa bir kılıç tutan Straga kaçmanızın çok zor olduğu saldırıları ile sizi bezdirebilir. Ancak biraz dikkat ile durumu avantajınıza çevirmeniz mümkün. Yerde duran teleport noktasında ilk geçiş deliğinizi açın. İkinci deliği ise Straga’nın kılıcında yer alan teleport noktasında açın. Boss size öldürücü bir darbe vurmak için kılıcını havaya kaldırdığında yerdeki deliğe atlayın ve Straga’nın kılıcındaki delikten fırlayıp sırtında yer alan platforma atlayın. Burada düşmanımızın zayıf noktası var, Yuvarlak tuşu ile öldürücü darbeyi vurun. Bu işlemi 3 kez tekrarlamanız gerekiyor.

URIEL - Cennetin agresif meleği Uriel biraz can sıkıcı bir düşman. Sebebi ise çok hızlı olması ve sürekli saldırması. Yapmanız gereken Uriel’in genel saldırı dinamiklerini gözlemleyip Dash özelliğiniz ile sürekli kaçmak ve en doğru anda saldırmak. Saldırılarınızı kısa tutmak, yani vurkaç taktiği uygulamak en mantıklısı.

THE DESTROYER - Dev bir ejderha görünümündeki The Destroyer’ı yoketmek aslında oldukça basit. Ruin’i kullanarak ejderhadan kaçın ve aniden yön değiştirip saldırın. Eğer doğru zamanda kılıç darbesini vurabilirseniz, The Destroyer tökezleyerek yere düşecek. Ruin’den inip karnına yapacağınız saldırılar sonrası ayağa kalkan boss havaya yükselip 2-3 defa hızlı inişler gerçekleştirecek size. Bu saldırılardan da Ruin ile kolayca kaçabilirsiniz.

ABADDON - Oyundaki son boss. Cennetten gelen ancak ihanet ve ihtiras yüzünden The Destroyer’a dönüşen Abaddon en güçlü meleklerden biri. Seri ve yoğun saldırılarından Dash özelliği ile kaçmanız gerekiyor. Aynen Uriel’de olduğu gibi doğru zamanda doğru saldırıyı yapmak tek şansınız. Vurkaç taktiği bu boss’da işleyen tek taktik, o yüzden kendisinden sürekli kaçmalı ve boş kaldığı kısa sürelerde saldırıp tekrar kaçmalısınız.

 Darksiders Boss Rehberi yazısı için 14 Yorum var
 1. ilyas :
  Tarih: Mart 4th, 2010 21:21

  cok güzel inceleme ben oyunun sonuna geldim aboddonu bir türlü yenemedm bir yolu varsa acıklarsanız sevinirim saygılarımla

 2. eastblood :
  Tarih: Aralık 8th, 2010 17:19

  Oyunun save dosyasında 60906945 isimli bir klasör oluşmasından dolayı kaydedilen oyunum açılmıyor, bu konu hakkında çözümü olan var mı?

 3. eRHan :
  Tarih: Aralık 18th, 2010 19:51

  bişey sorucam bu teleport olayını çözemedim yardımcı olurmusunuz

 4. tool :
  Tarih: Aralık 19th, 2010 09:25

  Erhan selamlar,

  Eğer hareketli platformların üstündeki teleport kısmından bahsediyorsan, burada özetlemek imkansız. İnternet üzerindeki detaylı oyun çözümlerine başvurman en sağlıklısı olacaktır.

 5. emre :
  Tarih: Temmuz 1st, 2011 22:54

  oyunu yeni yükledim tiamatı bir türlü yenemiyorum ip ucu verebilecek varmı

 6. ali :
  Tarih: Ağustos 23rd, 2011 13:24

  kılıçta ve yerde nasıl teleport açıcaz ve straga büyükmü küçükmü

 7. Hasan :
  Tarih: Eylül 17th, 2011 18:15

  Silthia yani dev örümcek bu yaratığa 3 sefer şeytana dönüşme gücünüz dolana kadar kılıçla (şeytana dönüşmeler dahil) giriştikten sonra duvarlarda hızlı teleport oluyo bu sefer 4 kere şeytana dönüşme gücünüz dolana kadar giriştikden sonra tavana yapışıyor tavandada son vuruşu yapıyoruz…

 8. Emre :
  Tarih: Mayıs 24th, 2012 06:36

  stygian bos ile savaşırken 3 tane çocugu gelio onlardan kaçarken çölden aşağı dogru düşüyorum… YARDIM

 9. Kursat :
  Tarih: Mayıs 27th, 2012 20:12

  ben bu straga ya kadar geldim ilk ikisini yaptım ama nasıl yaptıgımı bilmiyorum 3. ve son darbe kaldı sırtıne cıkmak yani deliği tam kılıcın altında açıyorum ilki zaten baska yerde acık oluyor fakat ilk ikisini yaparken uzun zıpladı havaya uzun zıplama olayı nasıl oluyor onu anlamadım :S yardımcı olurmusunuz

 10. tool :
  Tarih: Mayıs 28th, 2012 08:47

  Bahsettiğin bölümü hatırlayamadım Kürşat ama uzun zıplama yapabilmek için yüksekten düşmen gerekiyor. Böylece hızlı bir şekilde delikten geçiyor ve ikincisinden uzun bir zıplamayla çıkmış oluyorsun.

 11. Yoshie :
  Tarih: Mayıs 29th, 2012 14:24

  Oyunu az önce bitirdim tüylerim diken diken oldu yemin ediyorum ya :)

  ilk defa böylesine zevk aldım bi oyundan, sinematiclerini zevkle izledim mükemmeldi

  2. si için sabırsızlıkla bekliyorum :)

 12. mertcan :
  Tarih: Haziran 6th, 2012 10:49

  ya bu dev örümceğe gelince tavana nasıl yapışıyoz yardım acil??????????

 13. mertcan :
  Tarih: Haziran 7th, 2012 22:12

  ya abaddonla kılıç kılıça gelince çok hızlı basamıyorum hep o alıyo başka yolu warmı acaba

 14. turhan :
  Tarih: Aralık 20th, 2012 22:38

  selam bu final boss ta kılıcla karsı karsıya kaldıhımda o benden hızlı cıkıyor yokmu bunun kolay yolu uyuz oldum haaaa sag maus işateri cıkıyor maus kırılacak adam beni hep yere atıyoR :(

Yorum Yaz

- PlayStation 4'e Genel Bakış
- PES 2013 Basın Lansmanı
- Dance Star Party Basın Lansmanı
- PS Vita Lansmanı
- FIFA 12 Basın Lansmanı
< Tüm ön incelemeler için tıklayın >


- Skyrim'de Nasıl Evlenilir?
- EA Sports'dan 2010 Fifa World Cup Taktikleri
- Split/Second Trophy Listesi
- Red Dead Redemption Ödül Avcılığı Liste
- UFC Undisputed 2010 Trophy Listesi
< Tüm hile ve ipuçları için tıklayın >


SON YAZILAR
Links:louboutin femmenike air max pas chercheap beats by drenike air max pas cherChaussures Louboutin Pas Chernike blazer pas cherlouboutin soldesbolsos louis vuittongafas ray bandr dre beats uknike tn pas cher
sds
Marka ve logolar ilgili firmaların tescilli ürünleridir.
PST© logosu, site tasarımı ve içeriği PSTurkiye.com adına tescillidir. Her hakkı mahfuzdur.
Haberler | İnceleme | Ön İnceleme | Hile ve İpuçları | Trophy Listesi | Blu-Ray | Donanım | Rehber | Forum | Hakkımızda | İletişim